Home | National Cup S1 - Ginetta Challenge

2022-01-30 21:00
2022-02-13 21:00
2022-02-27 21:00
2022-03-13 21:00
League duration
2022-01-19 20:00 - 2022-03-13 23:00
Game Picture League Picture

ACC National Cup Season 1 - Ginetta Challenge

Gra: Assetto Corsa Competizione.

Format wyścigowy: Weekend wyścigowy z treningiem, kwalifikacjami oraz dwiema sesjami wyścigowymi.

DLC: 

 • GT4 Pack (Ginetta G55 GT4)
 • International GT Pack (Kyalami)
 • British GT Pack (Oulton Park)

Uczestnictwo: Otwarte, każdy może dołączyć w dowolnym czasie.

Samochód: Ginetta G55 GT4.

Nagrody: Partnerem sezonu jest firma DbamOAuto.pl, która ufunduje zestawy kosmetyków samochodowych dla zdobywców 3 pierwszych miejsc na koniec sezonu. Simrace.pl zadba o pucharki lub statuetki.

Malowania: Wszystkie przesłane przez kierowców malowania można pobierać i używać w grze nieodpłatnie za pomocą naszego programu Content Manager. Po wersji 1.8 ACC malowania nie powodują przycięć w grze, dlatego jeżeli pozwala na to sprzęt (3+GB VRAM) to zaleca się ich używanie.

Kierowca może przygotować własne malowanie samochodu (tzw. skin/livery) i załadować je przez stronę do swojego profilu. Możliwość załadowania malowania odblokowuje się po wpłacie dotacji na daną ligę w wysokości min. 5 zł (patrz dotacje poniżej). Spakowany zipem plik z własnym malowaniem nie może przekraczać 10MB, poradnik jak zrobić malowanie a także korzystać z programu Content Manager do pobierania malowań znajdziecie pod tym linkiem.

Dotacje: Uczestnictwo w sezonie nie wiąże się z koniecznością wpłacenia dotacji. Jednakże ze względu na koszt utrzymania serwerów oraz ewentualnych nagród wprowadzamy system dotacji i powiązanie pewnych możliwości z dokonaniem dotacji w określonej wysokości:

 • 5 zł: możliwość wgrania własnego malowania, które będzie widoczne na transmisjach z wyścigów oraz u innych kierowców (jeśli je sobie ściągną),
 • 10 zł: własne malowanie oraz możliwość tworzenia lub dołączania do zespołu,
 • 30 zł: to co powyżej, wyróżnienie na stronie i pewnie jeszcze coś wymyślimy.
 • Pamiętajcie, że dotację zwykle robicie raz, a liga trwa kilka miesięcy więc nie musicie się ograniczać do minimalnych wpłat. Darczyńcy, którzy wpłącą min. 30 zł zostaną wyróżnieni na stronie wyników specjalnym kolorem, a w późniejszym czasie również na streamie (top donors). Swoje imię i nazwisko lub ksywkę możecie wpisać w polu “Wiadomość”.

Dotacje należy wpłacać poprzez stronę https://tipo.live/p/simracepl podając w polu "Twój nick" 17 znakowy Steam ID 64. Znajdziesz go w swoim profilu wchodząc na link https://esport.simrace.pl/user.  To bardzo ważne abyśmy mogli powiązać wpłatę z Twoim profilem kierowcy. Musisz też wybrać cel wpłaty abyśmy powiązali to z ligą. Jeśli tego nie zrobisz prawidłowo, nie odblokują się dodatkowe możliwości, a my nie będziemy w stanie przesunąć tej płatności więc przyłóż się do tego.

Istnieje też możliwość wpłaty na “Utrzymanie / Development” więc jeśli podoba się Wam to co robimy i chcecie aby strona rozwijała się dalej to można również tam wpłacić ale uwaga: nie zostanie to zaliczone do żadnej ligi i nie odblokuje Wam możliwości w żadnej lidze więc jeśli chcecie zrobić większą wpłatę ale przy tej okazji odblokować też malowania i teamy to lepiej zrobić wpłatę na konkretną ligę.

Prekwalifikacje: Przed każdym wyścigiem zostanie uruchomiony serwer prekwalifikacji aby przypisać kierowców do właściwych serwerów bazując na ich czasach okrążeń.

Weekend wyścigowy:

 • Wolny trening: 45 min
 • Kwalifikacje: 15 min, dozwolone użycie opcji powrót do garażu i ponowny wyjazd na tor
 • Wyścig 1: 30 minut - grid ustalony przez kwalifikacje, pit stop nie wymagany
 • Przerwa techniczna na ustawienie gridu: 5 minut
 • Wolny trening: 5 minut
 • Wyścig 2: 30 minut - pozycje ustalone przez wynik wyścigu 1, odwrócone pierwsze 10 pozycji, pit stop nie wymagany

Warunki na torze: 

 • Prekwalifikacje odbywają się w stałych warunkach pogodowych
 • Kwalifikacje i wyścigi odbywają się w losowych warunkach pogodowych symulowanych przez Assetto Corsa Competizione. Wstępne ustawienia symulacji takie jak poziom chmur, losowość, temperatura otoczenia oraz godziny rozpoczęcia sesji i mnożnik czasu zostaną podane przez organizatora nie później niż 3 dni przed każdym wyścigiem.

Pojemność gridu: 32 samochody. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tej wielkości w zależności od zainteresowania.

Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie. Jeśli masz pytania lub są jakieś niejasności, napisz do nas na forum lub Discordzie.