Home | Amateurs Club GT4

2020-10-26 20:30
2020-11-09 20:45
2020-11-23 20:45
2020-12-07 20:45
2020-12-21 20:45
League duration
2020-10-14 16:00 - 2020-12-21 22:00
Game Picture League Picture

Organizator:

Organizatorem ligi Amateurs Club jest Simrace.pl. Wszelkie uwagi dotyczące serii należy zgłaszać organizatorom na forum Simrace.pl lub właściwym dla serii kanale Discord. 

Udział:

Do ligi może zapisać się każdy, lecz aby wziąć udział wyścigu należy spełnić wymagania: przynajmniej 10 czystych okrążeń wybranym samochodem w prekwalifikacjach, SA na poziomie 50 oraz 3 medale toru. Gracze z pingiem wyższym niż 150ms lub niestabilnym łączem internetowym mogą zostać usunięci z ligowego serwera gry. Hasło do serwera prekwalifikacji: amclub. To samo hasło będzie ustawione na serwerze wyścigowym.

Samochody:

  • Alpine A110 GT4
  • BMW M4 GT4
  • Chevrolet Camaro GT4
  • KTM X-Bow GT4
  • Mclaren 570S GT4

Zmiana samochodu jest możliwa w trakcie sezonu. Zaleca się aby do każdej rundy zawodnik wybrał inny samochód ale nie jest to wymagane.

Skiny:

Ze względu na to, że gra umożliwia tworzenie skinów bez ingerencji administracji serwera, dotacja nie jest wymagana aby jechać wyścig ze swoim skinem.

Zespoły:

Członkowie zespołu muszą jeździć tym samym samochodem, z takim samym malowaniem i zmienionym numerem bocznym. Zespół może się składać z trzech kierowców.

Pitstop:

Nie jest obowiązkowy.

Kwalifikacje:

Wyjazd na sesję kwalifikacyjną odbywa się z zachowaniem odstępu do samochodu poprzedzającego, należy zostawić sobie oraz poprzednikowi miejsce do swobodnej jazdy. Należy unikać wyprzedzania podczas sesji kwalifikacyjnej, szczególnie na okrążeniu wyjazdowym. Wyprzedzanie na okrążeniu wyjazdowym gdy poprzednik zwolnił aby zrobić sobie miejsce może skutkować nałożeniem kary.

Okrążenie formujące:

Okrążenie formujące będzie odbywać się przy pomocy widżetu dostępnego od wersji 1.3.

Inne:

1. Zgłoszenia incydentów można dokonać do 72h po zakończeniu wyścigu przy pomocy formularza dostępnego na stronie. Zgłoszenia należy dokonywać przy pomocy udostępnionej powtórki wzorcowej. Inne zgłoszenia nie będą rozpatrywane.
2. Użycie opcji "return to garage" podczas wyścigu powoduje dyskwalifikację. Użycie tej opcji podczas kwalifikacji jest dozwolone i możliwy jest ponowny wyjazd na tor.
3. Do klasyfikacji generalnej wliczone zostaną wszystkie rundy.
4. Zaleca sie, aby podczas trwania kwalifikacji i wyścigu kierowca był obecny na odpowiednim kanale głosowym na Discordzie. Komunikacja dozwolona jest podczas FP oraz przerw, w trakcie kwalifikacji i wyścigu powinna być ograniczona do minimum.
5. Organizator ma prawo zmienić regulamin w trakcie trwania zawodów z ważnych i uzasadnionych przez organizatora przyczyn.
6. Dotacje nie są wymagane do wzięcia udziału w wyścigu ale mile widziane, szczególnie ze względu na ilość pracy i czasu poświęconą na przygotowanie systemu zapisów i wyników.